Oprawa Muzyczna Arkadiusz Mikołajczuk

YouTube Mikołajczuk

wigilia firmowa

Soundcloud Mikołajczuk

Bandcamp Mikołajczuk

TikTok Mikołajczuk

Instagram Mikołajczuk

Opinie/Recenzje uczniów

Załączone rekomendacje byłych i aktualnych uczniów są, jak sądzę, wystarczającą rękojmią efektów oraz potwierdzeniem osiąganych rezultatów z ponad 25 lat mojej pracy z uczniami na wszystkich poziomach.


"Pana Arkadiusza można najlepiej określić jednym terminem - profesjonalista. Ma niezwykle duże doświadczenie z tym instrumentem (od 40 lat życia gra, a od 30 uczy).

Zacząłem uczyć się u niego od absolutnych podstaw. Bierze pod uwagę i stale koryguje wszystkie aspekty odpowiedniej gry, wliczając aspekt zdrowotny (począwszy od postawy, ułożenia nadgarstka, itp.), dopasowując je do indywidualnych predyspozycji biologicznych grającego. Uczy języka muzyki oraz tłumaczy w bardzo przystępny sposób (wraz z przykładami) terminy niezrozumiałe dla laika, często pogłębiając je ciekawostkami.

Rozpoczynając moją naukę, dzięki opiece Pana Arkadiusza poczułem się bardzo pewnie, wiedząc że nie muszę sam zaprzątać sobie głowy, ponieważ mój nauczyciel będzie wypunktowywał i pomagał mi szlifować popełniane przeze mnie błędy.

Poza samą stroną nauki, podczas lekcji jest on niezwykle wyrozumiałym i cierpliwym człowiekiem, zdającym sobie sprawę, że wielość popełnianych na początkowym etapie gry błędów jest czymś zupełnie naturalnym! W ramach spotkań panuje bardzo przyjazna i ciepła atmosfera."

Marcin Sudenis (23 czerwca 2024)


"Wszystkim, którzy chcą robić największe postępy w nauce gry na gitarze przez najmniejszy okres czasu, polecam Pana Arkadiusza. Wspaniały człowiek, który doskonale zna się na tym, czego uczy. Lekcje napełnione ogromną wiedzą i odbywają się w miłej atmosferze. Polecam"

Roman Yutsyk (12 stycznia 2024)


"Jeżeli szukacie Państwo lekcji na gitarę w okolicach Warszawy to Pan Arek jest tym kimś.

Pan Arek był moim nauczycielem podczas moich studiów licencjackich w Warszawie. Do tego momentu byłem entuzjastą i samoukiem gitary klasycznej i chciałem wznieść się na wyższy poziom pod względem muzykalności, techniki gitarowej oraz interpretacji utworów.

Nie byłem zainteresowany graniem szantów i nauką „chwytów”. Chciałem grać utwory z ery klasycznej (Sor, Aguado, Giuliani, Mozart, Schubert), barokowej (Bach, Handel, Scarlatti), muzyki hiszpańskiej (Tarrega, Albeniz, Granados) itp.

Zaprosiłem Pana Arka do siebie do domu na wstępną rozmowę, która w rzeczywistości była rozmową kwalifikacyjną (czytaj – testem) – pamiętam to jak dziś. Poprosiłem go, żeby zagrał mi Asturias Albeniza, un Sueño en la Floresta Barriosa oraz Danza Espanola no. 5 Granadosa. Pan Arek jedynie się uśmiechnął i bez słowa komentarza odegrał jeden po drugim nawet się nie zająknąwszy. Zaraz po tym zaczęliśmy moją pierwszą lekcję…

Pan Arek jest znakomitym nauczycielem – uczy od absolutnych podstaw do najbardziej zaawansowanych utworów (również muzyki współczesnej) szkoląc uczniów, którzy regularnie startują w konkursach w całej Polsce. Jest spokojny i cierpliwy, świetnie przygotowany, potrafiący pozytywnie motywować i nasycać ambicję do tego, żeby przebijać się przez kolejne bariery. Przy okazji (co jest bardzo istotne) nie narzuca własnego stylu – ani technicznego, ani interpretacyjnego i pozwala uczniowi wypracować własny styl oraz muzyczną osobowość. Do tego ma ogromną wiedzę o świecie gitary klasycznej i flamenco, z bardzo szerokim i zróżnicowanym repertuarem oraz bardzo precyzyjną wiedzę na temat wyboru odpowiedniej gitary, strun, odpowiedniego dbania o paznokcie oraz zdrowie fizyczne (postura, łokieć, ramiona, palce, nadgarstek) co jest kluczowe szczególnie przy częstych i długich sesjach ćwiczeń dla ambitnych uczniów.

Po latach nauki z Panem Arkiem moje doświadczenie jest takie, że nie tylko udało mi się wznieść na nowe wyżyny umiejętności gry na gitarze i poszerzyć moje muzyczne horyzonty, ale również jeszcze bardziej wzmocnić moje zamiłowanie do tego wspaniałego instrumentu, który towarzyszy mi już od niemal 20 lat i który będzie mi towarzyszył aż do końca moich dni. Przy okazji i co najważniejsze poznałem wspaniałego człowieka, który dzieli tą samą pasję i którego dziś nazywam przyjacielem.

Z perspektywy czasu płaciłbym co najmniej 2x tyle ile płaciłem Panu Arkowi za lekcje w przeszłości. Polecam go szczerze i gorąco zachęcam Państwa do konsekwentnej nauki z Panem Arkiem – będzie warto."

Jakub Widzyk (21 grudnia 2023)


"Szczerze polecam naukę z Panem Arkiem, córka 8 lat, nie tylko robi postępy w grze, ale dzięki tym lekcjom przede wszystkim uwielbia także sama ćwiczyć i doskonalić umiejętności. Duża w tym zasługa cierpliwości i podejścia nauczyciela."

Jacek Marszałek (27 listopada 2023)


"Bardzo polecam!!!!!!!! Córka zaczęła naukę indywidualnie od września br. Jest bardzo zadowolona ze sposobu prowadzenia lekcji i nauki nie jako obowiązku, ale pogłębiania pasji :) Uwielbia jak p. Arek gra i uczy. Idzie i wraca z lekcji z uśmiechem. Bardzo dobry kontakt z p. Arkiem, który umie dogadać się z młodzieżą i z rodzicem. Nie ma problemu przełożyć lub odrobić lekcję w innym terminie."

Joanna Pab (25 listopada 2023)


"Zdecydowanie polecam Oprawę Muzyczną Pana Arkadiusza Mikołajczuka Ostatnio pożegnałam moją kochaną mamę. pogrzeb odbył się na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie 31 lipca 2023 Po laudacji- pogrzeb miał charakter świecki- Pan Arkadiusz przepięknie zagrał na gitarze klasycznej bez żadnych wzmacniaczy. Widać i słychać było ,że grał od serca. Na moją prośbę jeden z utworów Sound Of Silance.Piękne wykonanie klasycznie, a jednocześnie bardzo od siebie.Rodzina i przyjaciele też byli pod wrażeniem.Pięknie dziękuję i gorąco polecam Pana Arkadiusza"

Alicja Białasiewicz (5 sierpnia 2023)


"Pan Arkadiusz uświetnił swoją grą pogrzeb Mamy mojej Partnerki. Świetny unplugged z użyciem perkusyjnych możliwości gitary klasycznej z zadbaniem o każdy dźwięk. Polecam."

Grzegorz Dąbrowski (5 sierpnia 2023)


Opinie - 2023


"Gorąco polecam Pana Arka jako kompetentnego i cierpliwego nauczyciela. Lekcje prowadzone bardzo profesjonalnie."

TG (maj 2023)


"Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Arka wszystkim chcącym uczyć się gry na gitarze od najlepszych. Zajęcia są prowadzone profesjonalnie i z indywidualnym podejściem. Nauka z mistrzem to przyjemność."

Tomasz Mainka (24 marca 2023)


"Bardzo polecam lekcje gitary z Panem Arkadiuszem który uczy nasze dwie nastoletnie córki . Lekcje są profesjonalne miłe i z indywidualnym podejściem do ucznia . Lech Szymborski"

Lech Szymborski (marzec 2023)


"Arkadiusz Mikołajczuk jest kompetentnym, cierpliwym, profesjonalnym i pomocnym nauczycielem. Jego metody prowadzą do szybkich postępów, zarówno w grze na gitarze i zrozumieniu. Bardzo elastyczne i dobre podejście do uczniów. Jestem bardzo zadowolony, że wybrałem lekcje dla syna u Arkadiusza Mikołajczuka. Polecam."

Tuan Duc LUONG (marzec 2023)


"Arek uczy z wielkim zaangażowaniem oraz pasją. Ma indywidualne oraz bardzo elastyczne podejście do ucznia, ogromną wiedzę na temat gitary i muzyki. Do tego pięknie gra. Odpowiedni kompan do rozpoczęcia przygody z instrumentem dla każdego."

Tomasz Skwarek (luty 2023)


"Pan Arek obecnie uczy gry na gitarze już drugą moją córkę. Mogę więc go polecić jako dobrego, zaangażowanegi i przyjaznego uczniom nauczyciela."

Tomasz Bartmiński (luty 2023)


"Pan Arkadiusz to specjalista z naprawdę indywidualnym podejściem do ucznia i szeroką wiedzą w tym temacie. Jeśli ktoś chciałby nabyć umiejętności grania na gitarze to szczerze polecam mistrza w tym fachu Pana Arkadiusza."

Michał Malmon (04 lutego 2023)


"Świetny nauczyciel! Polecam wszystkim"

Michał Wwa (04 lutego 2023)


"Polecam naukę gry na gitarze u Pana Arkadiusza!
Córka (13 lat) uczy się od kilku miesięcy, robi szybkie postępy i jest bardzo zadowolona. Pan Arkadiusz jest bardzo kompetentnym nauczycielem, a oprócz tego jest osobą solidną, elastyczną i życzliwą uczniom."

Alek Pawlak (03 lutego 2023)


"Przyszedł dzień, w którym Zegarmistrz Światła Purpurowy obdarzył uśmiechem moją Mamę. Kilka dni później razem z Nim odprowadziliśmy Mamę w ostatnią podróż. Towarzyszyło Jej przepiękne Adagio in G minor, neo-barokowa kompozycja weneckiego mistrza - Tomaso Albinoni, w gitarowym wykonaniu p. Arkadiusza. Chwytający za serce utwór... P. Arkadiuszu - Dziękuję..."

Jarek Posemkiewicz (10 października 2022)


"Czy polecam Pana Arkadiusza Mikołajczuk? Oczywiście! Człowiek bardzo zaangażowany od samego początku. Od pierwszej rozmowy można wyczuć, że trafiło się do właściwej osoby. Pan Arkadiusz 25.09.2022 na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim zadbał o oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej. Na ten dzień otrzymał od nas prośbę zagrania na gitarze utworu, którego nie grał dotychczas. Zlecenie przyjął kilka dni wcześniej i bedąc z nami w stałym kontakcie dbał o każdy szczegół naszej współpracy. Na dwa dni przed pogrzebem otrzymaliśmy link z wykonaniem w/w utworu co utwierdziło nas w przekonaniu, że Pan Arkadiusz jest PROFESJONALISTĄ w tym co robi. Bardzo dziękuję Panie Arkadiuszu! Pozdrawiam."

Łukasz Bełdycki (03 października 2022)


Kilka opinii - Lipiec-Sierpień 2022


"Arkadiusz Mikołajczuk jest moim nauczycelem gitary od niecałego roku. Pomógł mi przełamać mnóstwo psychologicznych barier, które sprawiały że nie byłam w stanie uwierzyć że potrafię się nauczyć grać na gitarze. Pan Arkadiusz to nauczyciel cierpliwy, ale i wymagający, dzięki czemu każda lekcja z nim przynosi postępy."

Gabi Jodłowska (26 czerwca 2022)


"Jako nauczyciel gitary pan Arkadiusz Mikołajczuk potrafi przekazywać uczniowi tajniki swojego mistrzowskiego warsztatu w sposób bezpośredni, a jednocześnie pobudzający do myślenia i motywujący do intensywnej pracy. Jestem pod wrażeniem jego nienagannej techniki i niezwykłych umiejętności, a także znajomości nieomal całej literatury gitarowej, od muzyki dawnej do współczesnej, w tym w szczególności flamenco. Gorąco polecam pana Arkadiusza jako gitarzystę i nauczyciela!"

Mateusz Łuczak (15 czerwca 2022)


"Córka lat 15 pobiera indywidualne lekcje domowe od kilku miesięcy. Jest bardzo z nich zadowolona. Obserwując z zewnątrz jako ojciec uczennicy widzę u Pana Arka duże zaangażowanie i bardzo dobrą organizację pracy."

Kris (luty 2022)


"Polecam! Wirtuoz gitary, ma ogromną wiedzę i doświadczenie a przy tym dużą cierpliwość. Dobry dla ucznia na każdym poziomie. Na lekcjach przyjazna atmosfera, zacząłem naukę od zera ponad rok temu i bardzo sobie chwalę."

Michał Godliński (styczeń 2022)


"Wirtuoz instrumentu, doskonały nauczyciel, zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły i niuanse, które mają znaczący wpływ na barwy dźwięków i brzmienie utworów. Z czystym sumieniem gorąco polecam każdemu kto poważnie myśli o nauce."

Jarek Posemkiewicz (grudzień 2021)


"Mogę szczerze polecić naukę gry na gitarze u Pana Arka! W szczególności osobom chętnym zgłębić temat bardziej niż gra akordowa z tabulatur. Sam zacząłem zupełnie „zielony”, ale kolejne elementy wprowadzamy w takim tempie, że z każdym tygodniem widzę postępy, w żadnym momencie nie czując się przytłoczonym. Powiedziałbym, że Pan Arek jest pasjonatem zarówno gry na gitarze, jak i nauczania — ma bardzo dużo empatii i zawsze poświęca uczniowi całą swoją uwagę."

Rafał Lewandowski (grudzień 2021)


"Polecam zdecydowanie naukę u Pana Arkadiusza.Wielki pasjonat i wspaniały nauczyciel, mogący pochwalić się ogromnymi sukcesami swoich uczniów. Pełne zaangażowanie, absolutnie indywidualne podejście do ucznia, a co niemniej ważne wspaniała atmosfera prowadzonych przez niego zajęć. Polecam każdemu,kto che nauczyć się grać na gitarze lub podnieść swoje umiejętności w tym zakresie."

Tadeusz Wawerski (grudzień 2021)


"Pan Arkadiusz jest wspaniałym nauczycielem. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Polecam z całego serca."

Magdalena Teodorczuk (grudzień 2021)


"Zajęcia prowadzone z prawdziwą pasją. Umiejętności gry ogromne. Gorąco polecam!"

Jakub Kicman (grudzień 2021)


"Gitarzysta, wirtuoz i nauczyciel z pasją. Wymagajacy, a wyrozumiały. Polecam."

Marek Dziewicki (grudzień 2021)


"Serdecznie polecam naukę gry na gitarze u Pana Arka! Widać lata doświadczenia i "to coś" co pozwala uczącemu się wejść na kolejny etap, przezwyciężyć problem, zagrać trudny fragment. Naprawdę warto uczyć się od pasjonata i osoby, która potrafi wiedzę przekazać i dobrać ćwiczenia/materiał."

Paweł Łokaj (lipiec 2021)


"Całkowicie polecam. Pan Arkadiusz to niekwestionowany fachowiec-pasjonat i genialny mentor. Cierpliwy, spokojny i po prostu świetny nauczyciel, pracuję z nim od około 9 lat i nie mam nic do zarzucenia. Jeszcze raz - serdecznie polecam."

Borys Czajkowski(26 kwietnia 2021)


"Pan Arkadiusz jest fantastycznym muzykiem i pasjonatem gitary. Każda lekcja przynosi ze sobą nie tylko nowe umiejętności, ale też ciekawe historie"

Hubert Widomski (25 kwietnia 2021)


"Poprosiłem Pana Arkadiusza o oprawę muzyczną podczas ceremonii pogrzebowej mojego Taty, który sam grał na gitarze. Już podczas kontaktu telefonicznego dało się odczuć profesjonalne podejście i zaangażowanie ale to co Pan Arkadiusz pokazał podczas ceremonii przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Dźwięk gitary nabrał dla mnie innego znaczenia. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to genialny muzyk, który dzięki swoim umiejętnością potrafi z gitary wydobyć niesamowite brzmienie. Jeszcze raz dziękuję"

Artur Rutkowski (15 kwietnia 2021)


"Zdecydowanie polecam! Od pierwszej chwili widać ogromne doświadczenie, wiedzę i umiejętności które pan Arkadiusz posiada jako muzyk i nauczyciel. Natychmiast zaraża pasją do gitary, od pierwszej lekcji pokazuje, jaką frajdą jest muzyka i że nawet "ledwo brzdąkający" początkujący uczeń może czerpać przyjemność z grania. Jest wyrozumiały, elastyczny, w razie problemów z opanowaniem jakiegoś materiału od razu daje porady, wskazówki, indywidualnie dobrane ćwiczenia. Lekcje i ćwiczenia domowe są dla mnie przyjemnością. Kilka miesięcy temu zacząłem naukę od zera i cieszę się że wybrałem pana Arkadiusza, bo warto się uczyć od profesjonalisty, który kocha muzykę!"

Michał Go (15 kwietnia 2021)


"Polecam pana Arkadiusza jako nauczyciela, cierpliwego i motywującego, który sprawił, że moja córka pokochała gitarę klasyczna. A także polecam Git Art z całego serca na różne uroczystości, te poważne, jak pogrzeb albo zwyczajne spotkania w gronie znajomych, gdzie akompaniament gitary jest w tle, ale brzmi czysto i perfekcyjnie."

Beata Zych (14 kwietnia 2021)


"Profesjonalizm oraz indywidualne podejście nie wykluczają się. Pan Arkadiusz czuje się odpowiedzialny za swoich uczniów, pomaga osiągać sukcesy, wymaga ale i docenia każdy „żabi skok”. Z całego serca zachęcam"

Witek Tarchalski (14 kwietnia 2021)


"Swoją gitarę trzymałem ongiś jak kawałek drewna, siermiężnie, bez ogłady. Rzępoląc amatorsko, topornie cisnąc i szarpiąc za struny, acz przecie zdolna była brzmieć tak pięknie. Dziś insze mam postrzeganie, nabyłem wiedzy jak czule głaskać i pieścić niczym kobietę, niczym przedmiot pożądania, jak wydobywać delikatnie najpiękniejsze brzmienia, dostrzegać najmniejsze niuanse barw dźwięków, stuknięć, szmerów i odgłosów, pozwalając jej śpiewać. Nie znałem jak ważkie są drobne szczegóły. Cóżeż z tego, żeś predysponowanym, kiedy brak Ci przewodnika? Wszelako to wszystko raczył mi pokazać Pan Arkadiusz. Nauczył widzieć, gdzie patrzeć, jak czuć. Zawdzięczam mu wiele żarliwych wręcz dyskursów i zwarć poszerzających wszakże horyzonty i głębokie zrozumienie zarówno duchowych jak i technicznych aspektów dźwiękowej/muzycznej przestrzeni. Jako nauczyciel potrafi pokazać technikę i interpretację, ale takoż namiętność i subtelność każdego utworu. Wirtuoz w każdym calu, uparcie i konsekwentnie prowadzi ku najwyższej perfekcji i nieskazitelnemu pięknu. Jego olbrzymi repertuar i wiedzę muzyczną mając na względzie z czystym sumieniem polecam usługi jego."

Jarek Posemkiewicz (13 kwietnia 2021)


"Niesamowicie profesjonalne podejście do nauki. Wiedza, którą posiada prowadzący oraz klimat zajęć - coś niespotykanego w dzisiejszym świecie. Serdecznie polecam !"

Arkadiusz Szymon Nockiewicz (13 kwietnia 2021)


"Warsztat doskonały! Ale to nie tylko warsztat. W zajęciach czuć namacalnie lata obcowania z muzyką. Poszerzasz świat muzyki wykonywanej na gitarze. Normalnie otwierasz oczy ze zdumienia, że tak można; jakby z przegrzania poruszonych splotów półkul mózgowych w ciele modzelowatym. Incredible guitarist..."

Jakub Kicman (13 kwietnia 2021)


"Znam Arka M.od 35 lat i pamietał jak w wieku 12-15 grał na gitarze i zdobywał nagrody indywidualne na konkursach. To to co teraz reprezentuje to mozna okreslić tylko tym stwierdzeniem"Mistrzostwo Świata" Niesamowity Człowiek , Wirtuoz Gitary i Wielki Artysta!!!"

Robert Bielecki (3 lutego 2018)


"Koncert Pana Arkadiusza w PraCoVni w marcu 2014 pokazał jego wspaniałe umiejętności wirtuozerii i wielki talent, i zapał do muzyki. Słuchało się z przyjemnością, bo zawsze gdzie jest pasja tam inni korzystają. Oprócz tego, że pięknie gra, jest też wspaniałym nauczycielem. Moja córka zrobiła u niego postępy w przeciągu 5 miesięcy.Wcześniej nie czytała nut, a teraz nie tylko czyta ale i dużo, i chętnie gra. Jestem bardzo wdzięczna Panu Arkadiuszowi za tchnienie ducha muzyki w nasze życie."

Beata Zych (12 kwietnia 2014)


"Bardzo dobry pedagog posiadający wrażliwy zmysł artystyczny"

Jacek Fidecki (8 grudnia 2013)


"Serdecznie polecam! Zajęcia są dostosowane do ucznia na każdym poziomie. Pan Arkadiusz jest wirtuozem gitary i bardzo przystępnie przekazuje swoją wiedzę i pasję."

Sebastian Kurella (1 grudnia 2013)