Oprawa Muzyczna Arkadiusz Mikołajczuk

YouTube Mikołajczuk

wigilia firmowa

Soundcloud Mikołajczuk

Bandcamp Mikołajczuk

TikTok Mikołajczuk

Instagram Mikołajczuk

O mnie słów kilka

Niepohamowaną miłość do gitary, taką „od pierwszego dźwięku”, zawdzięczam pierwszemu z moich profesorów, Panu Mirosławowi Garbarczykowi z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej, skąd pochodzę i gdzie się wychowałem. Moją Przygodę z Gitarą zacząłem 40 lat temu, mając 9 lat. Natchniony pasją do gitary stosunkowo szybko zacząłem uczestniczyć w żywym życiu gitarowym. Nauczaniem gry na gitarze zajmuję się około 30 lat, a od ponad 16-tu już na każdym poziomie.

 

Udział w kursach mistrzowskich m.in.:

Warsztaty gitary klasycznej prowadzonej przez Americę Martinez Serrano i Marię Esther Guzman, 1989, Warszawa Stara Pomarańczarnia Łazienki Królewskie, Polska

Doskonalenie sztuki gitarowej u maestro Pepe Romero, oraz Marii Griceldy Ponce de Leon ( uczennicy A. Segovii) przy okazji różnego rodzaju "gitariad"

Warsztaty gry na gitarze klasycznej prowadzone przez maestro Angela Romero, że słynnej dynastii gitarowej LOS ROMEROS, 1991 – Monterrey, Meksyk

Indywidualny trzymiesięczny kurs doskonalenia sztuki gitarowej – maestro Raphael Enrique Salmeron Cordoba, czerwiec – wrzesień 1991, Xalapa Veracruz, Meksyk

 

Przez kolejne lata ćwiczyłem i zgłębiałem tajniki gry i muzyki gitarowej. Szczególnie poświęciłem się muzyce dawnej, oraz południowo-amerykańskiej i hiszpańskiej. Najpierw sam wpajałem w siebie kolejne doświadczenia z kursów u mistrzów, w końcu odkryłem w sobie pragnienie dzielenia się tą wiedzą i miłością z innymi. Przekazywanie jej co raz to szerszemu gronu stało się jednym z moich głównych celów.

W międzyczasie nie zapomniałem też o swoim rozwoju. Miałem niewątpliwe szczęście współpracować i koncertować z wieloma wspaniałymi muzykami., rzecz jasna nie tylko z gitarzystami i nie tylko z instrumentalistami.

Także teraz chętnie nawiążę współpracę z innymi gitarzyst(k)ami, muzykami klasycznymi i jazzowymi, profesjonalistami jak i amatorami, wokalist(k)ami, osobami śpiewającymi , tańczącymi Flamenco, pedagogami, lutnikami, kolekcjonerami nut i nagrań, pasjonatami, propagatorami i wszelkimi „ludźmi gitary”.

W swych artystycznych podróżach odwiedziłem poza Polską: Rosję, Białoruś, Czechy, Słowację, Niemcy, Austrię, Włochy, Szwajcarię, Holandię.

W końcu w grudniu 2008 r. założyłem firmę, na stronie której właśnie jesteście. Poprzez działalność firmy staram się propagować gitarę swoimi koncertami i recitalami, oraz nauczaniem gry na gitarze.

 

O mnie w prasie >>